Za Przyczyną Maryi
Przykłady opieki Królowej Różańca św.

Matko łaski Bożej
Maryja ratuje w różnych potrzebach

Cudowne prawie ocalenie

Zbyt często słyszymy o smutnych i tragicznych wypadkach na kolei żelaznej. Czytamy, że ten i ten został zabity, inny pozostał kaleką na całe życie. I upływają dziesiątki lat, a nie zdarzy się nam usłyszeć, by ktoś przez nieostrożność wypadłszy z wagonu nie odniósł co najmniej ciężkiego pokaleczenia. Taki właśnie wypadek zaszedł na kolei w okolicy Krakowa. Czteroletni Edzio, synek pp. M. Maczyńskich, wsparłszy się o drzwi niezamkniętego przedziału, wypadł z pociągu, będącego w pełnym biegu. Przerażeni wypadkiem rodzice, oprzytomniawszy nieco, zdołali powstrzymać pociąg.

Biegną w stronę katastrofy, a tu od szyn odrzucony bez oznak życia, leży ich pieszczoszek. Po chwili zabiegów Edzio oprzytomniał! Rodzice trwożni o dalsze losy dziecka, zwracają się do Boga, odprawiają nowennę ku czci Niebios Królowej i rzecz dziwna, po tygodniu minęło wszelkie niebezpieczeństwo groźnych następstw, tak, że dnia 1 grudnia mały Edzio w towarzystwie uszczęśliwionych rodziców przyszedł do kościoła Dominikanów w Krakowie, i stosownie do uczynionego ślubu chrześcijańskiej matki, przywdział sukienkę św. Dominika w kaplicy Matki Bożej Różańcowej! Maleńki oblacik zwrócił na się oczy pobożnej publiczności, podziwiającej jego czerstwość i swobodę, jaką się odznaczał podczas całego aktu religijnego, jak również i podczas całej Mszy św.

Za Przyczyną Maryi. Przykłady opieki Królowej Różańca św., Przedruk z roczników Róży Duchownej (1898 – 1925), redagował O. Teodor Jakób Naleśniak św. Teologii Lektor Zakonu Kaznodziejskiego. Tom I. (Przykłady na maj). Lwów. Wydawnictwo OO. Dominikanów. 1926, s. 99.

© Ultra montes (www.ultramontes.pl)
Kraków 2006

Powrót do spisu treści
"Za przyczyną Maryi"

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ: