Za Przyczyną Maryi

Przykłady opieki Królowej Różańca św.

 

Pocieszycielka utrapionych

 

W różnych trudnościach

 

Różaniec chroni od ognia

 

Działo się to w miasteczku Landsberg w Bawarii dnia 1 grudnia 1887 r.

 

– Zaledwie o piątej godzinie wieczorem przebrzmiały odgłosy dzwonów na "Anioł Pański", aż tu słyszeć się daje zgiełk na ulicach miasteczka a groźne słowo: "Pożar! pożar!" z ust do ust przechodzi. Wybuchł on niedaleko od klasztoru Dominikanek – toteż zakonnice w niemałej były trwodze i przerażeniu. Straszny żywioł wzmagał się coraz bardziej, ogniste języki coraz wyżej się wznosiły a spustoszenie coraz większe przybierało rozmiary. Na ulicach oświetlonych łuną pożarową można było czytać jak w dzień. Niebezpieczeństwo coraz bardziej rosło i po ludzku sądząc, można było klasztor uważać już jako ofiarę płomienia. Pomoc ludzka nie przydałaby się już na wiele. – Wtedy to zakonnice złożyły całą swą ufność w pomocy Królowej różańca św. – Uklękły przed Jej ołtarzem i nie zważając na to, co się zewnętrz dzieje – poczęły odmawiać różaniec. – W tej samej chwili wiatr obrócił płomienie w inną stronę, iskry przestały padać na dach klasztoru i niebezpieczeństwo minęło. Zakonnice zaś, które rozpoczęły odmawiać różaniec jako modlitwę błagalną – zakończyły go modlitwą dziękczynną.

 

Maryja jest "potężną na niebie i ziemi" – u Niej wszystkiego uprosić możemy, byleśmy tylko prosili z ufnością i wytrwale. – Prośmy Ją, by nas uchroniła od ognia pożerającego nasze zabudowania i dobytek, ale bardziej jeszcze prośmy Ją: by raczyła swą możną przyczyną odwrócić od nas te straszne płomienie ogólnego zepsucia, jakie się coraz bardziej szerzy. Prośmy Ją o odwrócenie od naszych wsi i miasteczek zgubnych sekt heretyckich, które sieją niezgodę i zaburzenia a w dodatku duszę prowadzą drogą potępienia. – Prośmy o to gorąco Najświętszą Pannę Maryję – Ona nas może od tej pożogi uchronić, bo o Niej to przecież mówi Kościół św.: "Ciesz się Dziewico Maryjo! Tyś sama pokonała wszystkie herezje na całym świecie".

 

Marienpsalter XI, 105.

 

–––––––––––

 

 

Za Przyczyną Maryi. Przykłady opieki Królowej Różańca św., Przedruk z roczników Róży Duchownej (1898 – 1925), redagował O. Teodor Jakób Naleśniak św. Teologii Lektor Zakonu Kaznodziejskiego. Tom II. (Przykłady na październik). Lwów. Wydawnictwo OO. Dominikanów. 1927, ss. 345-346.

 

© Ultra montes (www.ultramontes.pl)
Cracovia MMXIV, Kraków 2014

Powrót do spisu treści
"Za przyczyną Maryi"

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ: