Za Przyczyną Maryi

Przykłady opieki Królowej Różańca św.

 

Królowa Apostołów

 

Różaniec poganina

 

Afryka

 

(Opowiadanie misjonarza)

 

Nasi Palmini (plemię murzyńskie) są jeszcze ludożercami; sam się o tym przekonałem, podczas jednej z moich wycieczek misyjnych. Zwiedzałem właśnie miejscowości, leżące naokoło jeziora Ejanque. Znużony podróżą i żarem promieni słonecznych, odbijających się w gładkiej tafli wód, dotarłem do jednej osady, gdzie pewien francuski kupiec, przyjął mnie z serdeczną uprzejmością.

 

– "Ojcze – odzywa się – przychodzisz w sam czas; mam dla ciebie pewien podarunek...".

 

Myślałem, że to będzie coś dla moich wychowanków... lecz oto zjawia się przede mną chłopczyk może dziesięcioletni, drżąc na całym ciele.

 

– "Ojcze – ciągnął dalej kupiec – udało mi się wyrwać tego chłopca z rąk Palminów, którzy byliby go z pewnością wrzucili do olbrzymiego garnka, by go następnie zjeść... Dowiedziawszy się o tym przypadkowo, udałem się do wsi, zabawiłem dość długo wśród tych okrutnych ludzi, dałem im kilka podarunków; wreszcie przystali na moją propozycję i odstąpili mi małego. Ja ze swej strony daruję ci go Ojcze z całego serca...".

 

Płakałem z radości... Przyglądając się dziecku, spostrzegłem na jego szyi różaniec. Na moje zapytanie czy jest chrześcijaninem odpowiedziało przecząco. – "Skądże tedy – pytałem dalej, – masz ten różaniec?".

 

– "Jest to różaniec mego brata Feliksa Ndonlouma. Gdym został schwytany przez Palminów, przysłał mi go, mówiąc, żebym go sobie zawiesił na szyi i nosił z ufnością. Uczyniłem to i od czasu mego uprowadzenia nosiłem go zawsze".

 

Biedne to dziecko zawdzięcza swoje ocalenie różańcowi. O w jakże widoczny sposób pomaga Matka Najświętsza wszystkim, co Jej służą i wzywają Jej pomocy!

 

("Echo z Afryki").

 

–––––––––––

 

 

Za Przyczyną Maryi. Przykłady opieki Królowej Różańca św., Przedruk z roczników Róży Duchownej (1898 – 1925), redagował O. Teodor Jakób Naleśniak św. Teologii Lektor Zakonu Kaznodziejskiego. Tom II. (Przykłady na październik). Lwów. Wydawnictwo OO. Dominikanów. 1927, ss. 429-430.

 

© Ultra montes (www.ultramontes.pl)
Cracovia MMXVII, Kraków 2017

Powrót do spisu treści
"Za przyczyną Maryi"

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ: