Za Przyczyną Maryi

Przykłady opieki Królowej Różańca św.

 

Królowa Apostołów

 

Za kogo różaniec?

 

Misjonarz afrykański O. Łukasz, otrzymał niedawno od Sodalicji św. Piotra Klawera sporą skrzynkę mocnych różańców przeznaczonych dla murzynów. Dziękując za tę pożądaną przesyłkę, pisze:

 

"Postępuję teraz jak przyobiecałem w pierwszym liście. Rozdzielam otrzymane różańce między najlepszych chrześcijan, i przy tym powtarzam każdemu: pierwszy różaniec odmówisz w intencji dobrodzieja lub dobrodziejki, od której ten różaniec pochodzi...

 

W jakiej okoliczności i komu dałem raz takie polecenie, posłuchajcie: Podróżowałem w dzikim dziewiczym lesie. Dziwnym zrządzeniem Opatrzności znalazłem drugiego dnia mej podróży, wśród zarośli samotną starą kobietę. Chora, obdarta, bez schronienia, bez posiłku, nie mogła iść dalej. Murzyni przywiedli ją tutaj, aby w samotności umarła. Mrówki zaczynały ją już toczyć, ale przytomność jeszcze jej nie opuściła. Staruszka przebywała wśród lasu już od sześciu dni. Na zapytanie skąd się tu wzięła, odpowiedziała ze szczerością: «Nie miałam co jeść i ukradłam 21 kur... teraz muszę tu być, aby za to odpokutować, wkrótce umrę».

 

«Gdzie chcesz iść po śmierci, czy chcesz oglądać Pana Boga?».

 

«Naturalnie, chcę pójść do Niego, musisz mi udzielić Chrztu».

 

Pouczyłem ją, a kobieta odpowiadała na wszystkie pytania: «Chcę pójść do nieba». Czas naglił. Ochrzciłem ją, włożyłem krzyżyk na szyję i dałem różaniec. Staruszka po chwili skonała.

 

Pan Bóg użyczył jej schronienia, którego ludzie odmówili. I tam dopiero odmówi różaniec, który jej zmówić poleciłem – a za kogo?".

 

–––––––––––

 

 

Za Przyczyną Maryi. Przykłady opieki Królowej Różańca św., Przedruk z roczników Róży Duchownej (1898 – 1925), redagował O. Teodor Jakób Naleśniak św. Teologii Lektor Zakonu Kaznodziejskiego. Tom II. (Przykłady na październik). Lwów. Wydawnictwo OO. Dominikanów. 1927, ss. 441-442.

 

© Ultra montes (www.ultramontes.pl)
Cracovia MMXVIII, Kraków 2018

Powrót do spisu treści
"Za przyczyną Maryi"

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ: