Za Przyczyną Maryi

Przykłady opieki Królowej Różańca św.

Bramo Niebieska

Przez Różaniec do wiary prawdziwej

Nawrócenie muzułmanina

Wielebny O. Bernard Zak. Kaz., misjonarz na wyspach Trinidad, opowiada ku czci Królowej Różańca św., co następuje:

"Zeszłego tygodnia wracałem po kazaniu, które miałem do tutejszego bractwa, do klasztoru. Równocześnie przybył ze mną i pewien murzyn, prosząc, by który z kapłanów udał się spiesznie do ciężko chorego muzułmanina. Ponieważ sam jeden byłem w klasztorze, nie namyślając się długo, wziąłem ze sobą wodę potrzebną do chrztu i udałem się z nią za przewodnikiem. Po drodze oznajmił mi towarzysz, że chory jest gorliwym wyznawcą proroka, niełatwo więc będzie go nawrócić; pan jednak jego gorąco pragnie, by słudze udzielić chrztu świętego. Sprawa łatwą nie była, nie straciłem mimo to ufności i polecałem ją N. P. Maryi «Ucieczce grzesznych i Uzdrowieniu chorych».

Wszedłszy do izby ujrzałem przed sobą człowieka liczącego może 40 do 45 lat; choroba mocno nadwyrężyła jego zdrowie. Na pytanie, czy on mię wzywał, odrzekł surowo:

«Nie! ja ciebie nie wołałem!»

«Pozwolisz jednak, że będę tu prosił Boga o przywrócenie ci zdrowia».

Widząc, że słowa te uspokoiły go nieco, starałem się ubocznie o pozyskanie go dla Boga.

Próżno jednak.

«Nie», woła rozgniewany, «nigdy nie będę chrześcijaninem. Prorok (Mahomet) nie pozwolił na to. Ja chcę po śmierci oglądać Boga, jeżeli zaś porzucę mą religię, nigdy go nie zobaczę».

Ostatnich słów nigdy nie słyszałem z ust biednych muzułmanów. Z nich wychodząc starałem się nawiązać rozmowę o religii.

Daremnie jednak; słowa nie skutkowały.

Wezwałem więc otaczających chorego katolików, by wspólnie odmawiali różaniec celem uproszenia łaski wiary dla chorego. Gdyśmy odmówili z wielkim nabożeństwem jeden dziesiątek, zapytałem chorego, czy trwa jeszcze w swym uporze.

«Sługo Boży», odrzekł spokojnie, «oddaję się zupełnie w twoje ręce; gotów jestem uczynić wszystko, czegokolwiek zażądasz ode mnie, bylebym tylko mógł Boga po śmierci oglądać».

Dziękując Bogu i N. P. Maryi za tę łaskę, wyłożyłem mu główne prawdy wiary, które on chętnie przyjął. Gdy mi zaś następnie przyrzekł, że w razie wyzdrowienia będzie żył po chrześcijańsku, udzieliłem mu chrztu świętego".

Tyle W. O. Bertrand.

(Marienpsalter XI. 78.)

Za Przyczyną Maryi. Przykłady opieki Królowej Różańca św., Przedruk z roczników Róży Duchownej (1898 – 1925), redagował O. Teodor Jakób Naleśniak św. Teologii Lektor Zakonu Kaznodziejskiego. Tom II. (Przykłady na październik). Lwów. Wydawnictwo OO. Dominikanów. 1927, ss. 74-75.
© Ultra montes (www.ultramontes.pl)
Kraków 2005

Powrót do spisu treści
"Za przyczyną Maryi"

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ: