Za Przyczyną Maryi

Przykłady opieki Królowej Różańca św.

 

Uzdrowienie chorych

 

 

Różaniec ulgą w cierpieniu

 

Wiele jest ludzi cierpiących, lecz jak mało z nich umie szukać ulgę w cierpieniu. Niech ci biorą sobie przykład z p. Janiny Jadwigi Jarosz, pochodzącej z Liszni obok Drohobycza, która takie opowiada zdarzenie ze swego życia:

 

Przez ośm lat cierpiałam strasznie, poddawałam się nawet operacji ciężkiej, leczyłam się w szpitalu we Lwowie, w Krakowie, a na ostatku w Drohobyczu.

 

Rany goić mi się nie chciały, a nadto wrzód wewnę­trzny zrobił mi się na boku. Kazano mi szpital opuścić, bo parę dni życia mi liczono.

 

Wtedy to za poradą mojej babci udałam się do Matki Boskiej Królowej Różańca św. i do Najświętszego Serca Pana Jezusa o ratunek i miłosierdzie. Wnet doznałam ulgi, rany się za­goiły i dziś zdrową się czuję pomimo mojego kalectwa.

 

Za co składam serdeczne dzięki według obietnicy uczy­nionej w słabości.

 

–––––––––––

 

 

Za Przyczyną Maryi. Przykłady opieki Królowej Różańca św., Przedruk z roczników Róży Duchownej (1898 – 1925), redagował O. Teodor Jakób Naleśniak św. Teologii Lektor Zakonu Kaznodziejskiego. Tom II. (Przykłady na październik). Lwów. Wydawnictwo OO. Dominikanów. 1927, s. 146.

 
© Ultra montes (www.ultramontes.pl)
Cracovia MMVIII, Kraków 2008

Powrót do spisu treści
"Za przyczyną Maryi"

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ: