DROGA

 

DO

 

POZNANIA BOGA

 

I ZJEDNOCZENIA SIĘ

 

Z JEZUSEM CHRYSTUSEM

 

– – –

 

ROZMYŚLANIA

 

NA KAŻDY DZIEŃ ROKU

 

KS. LEON GĄSIOROWSKI

 

PROBOSZCZ W BISKUPICACH

 

––––––––

 

 

Droga do poznania Boga i zjednoczenia się z Jezusem Chrystusem. Rozmyślania na każdy dzień roku. Tom I. (djvu, 68.4 Mb)

 

Droga do poznania Boga i zjednoczenia się z Jezusem Chrystusem. Rozmyślania na każdy dzień roku. Tom II. (djvu, 50.3 Mb)

 

Program do otwierania plików djvu: DjVuBrowserPlugin.exe (exe, 15.4 Mb) 

 

–––––––––––

 

 

Droga do poznania Boga i zjednoczenia się z Jezusem Chrystusem. Rozmyślania na każdy dzień roku przez Ks. Leona Gąsiorowskiego, Proboszcza w Biskupicach. Tom I. Mikołów – Warszawa. NAKŁADEM KAROLA MIARKI. 1905, str. 545.

 

Droga do poznania Boga i zjednoczenia się z Jezusem Chrystusem. Rozmyślania na każdy dzień roku przez Ks. Leona Gąsiorowskiego, Proboszcza w Biskupicach. Tom II. Mikołów – Warszawa. NAKŁADEM KAROLA MIARKI. 1905, str. 510. (1)

 

Przypisy:

(1) Por. 1) Św. Alfons Maria Liguori, Doktor Kościoła, a) O wielkim środku modlitwy do dostąpienia zbawienia i otrzymania od Boga wszystkich łask, jakich pragniemy. b) Doskonałość chrześcijańska według nauk i pism św. Teresy. c) Myśli pobożne. d) Opera dogmatica. e) Uwielbienia Maryi (De Mariae gloriis). f) Rozmyślania na wszystkie dni całego roku.

 

2) Kardynał Jan Bona OCist., a) Przewodnik do nieba. b) Droga do nieba.

 

3) O. Brunon Vercruysse SI, Przewodnik prawdziwej pobożności czyli nowe praktyczne rozmyślania na każdy dzień roku o życiu Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

 

4) OO. Redemptoryści, Książka Misyjna (modlitewnik).

 

5) O. Leon Pyżalski CSsR, Droga dziecięctwa duchownego. Rozmyślania na wszystkie dni roku.

 

6) Bp Ludwik Abelly, Nowy rok Jezusowy. Rozmyślania o głównych prawdach zawartych w Ewangelii Świętej, rozłożone na wszystkie dni roku według liturgii Kościoła.

 

7) O. Mikołaj Avancini SI, Rok Chrystusowy. Rozmyślania o życiu i nauce Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

 

8) Ks. R. G. Clarke SI, Rozmyślania o życiu i nauce Pana Jezusa.

 

9) P. Jacobus Illsung SI, Verba vitae aeternae. Ex quatuor Evangelistis deprompta atque in argumenta quotidianae meditationis digesta.

 

10) P. D. Mézard OP, Medulla S. Thomae Aquinatis per omnes anni liturgici dies distributa seu meditationes ex operibus S. Thomae depromptae.

 

11) O. Mikołaj Łęczycki SI, a) Pobudki do unikania grzechu śmiertelnego i kilka innych rozważań pobożnych. b) De praxi Divinae praesentiae et orationum iaculatoriarum ac variis orandi Deumque pie colendi modis. c) De piis erga Deum et coelites affectibus.

 

12) Ks. Wawrzyniec Scupoli, Utarczka duchowa czyli nauka poznania, pokonania samego siebie, i dojścia do prawdziwej doskonałości chrześcijańskiej.

 

13) Bp Jan Piotr Camus, Duch świętego Franciszka Salezego, czyli wierny obraz myśli i uczuć tego Świętego.

 

14) O. Tilmann Pesch SI, Chrześcijańska filozofia życia.

 

(Przyp. red. Ultra montes).

 

Droga do poznania Boga i zjednoczenia się z Jezusem Chrystusem. Rozmyślania na każdy dzień roku przez Ks. Leona Gąsiorowskiego, Proboszcza w Biskupicach. Tom I. Mikołów – Warszawa 1905.

 

Droga do poznania Boga i zjednoczenia się z Jezusem Chrystusem. Rozmyślania na każdy dzień roku przez Ks. Leona Gąsiorowskiego, Proboszcza w Biskupicach. Tom II. Mikołów – Warszawa 1905.

 

© Ultra montes (www.ultramontes.pl)

Cracovia MMXIX, Kraków 2019

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ: